JOHN WAYNE GACY.

Napsal Beherit666.bloger.cz (») v úterý 3. 1. 2012 v kategorii MOUDRÁ KNIHA, přečteno: 5385×
moudra-kniha-2/john-wayne-gacy.jpg

JOHN WAYNE GACY.
John Wayne Gacy, Jr. (17. března 1942, Chicago, Illinois, USA - 10. května 1994, Crest Hill, Illinois, USA) byl americký sériový vrah, podnikatel a politický aktivista, známý také jako "Klaun zabiják", který v letech 1972 – 1978 znásilnil a zabil 33 mladých chlapců.

29 obětí bylo pohřbeno v jeho sklepě a zbylé čtyři oběti byly hozeny do řeky poté, co Gacy plně využil prostor pod podlahou sklepa, kam své oběti pohřbíval. Sám přirovnal toto místo ke hřbitovu.

Dne 2. ledna 1972 neměl Gacy co na práci. Jezdil svým autem po ulicích Chicaga, když na autobusové zastávce potkal 18letého Tima McCoye. Gacy na něho vzpomínal jako na "chlapce z autobusu". Ten prý cestoval z Michiganu do Omahy. Gacy se McCoye zeptal, zdali nechce strávit noc v jeho bytě, a chlapec souhlasil. Oba v domě popíjeli a užili si spolu sex.

Poté měli oba usnout a druhý den se měl McCoy probudit a jít do kuchyně, kde vzal nůž a šel ke spícímu Gacymu. Ten se probudil a rychle vyskočil z postele. Měla následovat drobná šarvátka, při které byl Gacy pobodán (na důkaz ukázal Gacy při výslechu jizvu na paži). Pak měl chlapci vytrhnout nůž z ruky a bodnout ho do hrudi, což ho mělo zabít.

Gacy se přiznal, že ho jeho smrt vzrušila. Tělo poté vzal do sklepa a pohřbil v podlaze.

O tři roky později, 29. července 1975, zmizel 17letý Gacyho zaměstnanec John Butkovitch. Gacy jeho zmizení odůvodnil tak, že mu vypršel nájem a odstěhoval se za sestrami do státu Arkansas. Ve skutečnosti byl Butkovitch unesen Gacym, znásilněn a mučen, nakonec uškrcen. Jeho tělo pak pohřbil vedle těla McCoye.

Když se 2. března 1976 Gacy rozvedl s manželkou, padly jeho poslední zábrany. Zpočátku si své oběti začal vybírat mezi svými zaměstnanci (Godzik, Szyc), nakonec si je začal vybírat náhodně.

Oběti lákal pod záminkou společnosti. Když vstoupily do jeho bytu, omámil je Gacy chloroformem, svázal, znásilňoval, mučil a nakonec zardousil, a to buď provazem nebo látkou.

Z 33 obětí přežily jen dvě, a to Robert Donnelly a Jeffrey Rignall. Oba muži se při procesu stali korunními svědky.

Robert Donnely: Dne 31. prosince 1977 byl tento 19letý vysokoškolský student zastaven při cestě na autobus černým automobilem. Jeho řidič, (kterým byl samozřejmě Gacy) na něho zamířil pistolí a nutil ho nastoupit.

U sebe doma ho pak omámil a mučil. Hrál s ním dokonce ruskou ruletu (náboj byl však naštěstí slepý) a díval se s ním na homosexuální filmy. Občas ho znásilnil. Pak Gacy svého zajatce propustil se slovy: "Jestli půjdeš k policajtům, najdu si tě." Donnelly na policii šel, ale vyšetřovatel věc odložil, protože se prý jednalo o tvrzení proti tvrzení.

Jeffrey Rignall: Tento 26letý muž se v březnu 1978 vrátil z dovolené na Floridě a měl namířeno do gay baru. Zastavil před ním černý vůz a jeho řidič Rignalla pozval do vozu na vykouření jointa.

Po pěti minutách přiložil ke kouřícímu Rignallovi hadr napuštěný chloroformem. Odvezl ho domů, kde ho znásilňoval a mučil. Nad ránem pak jeho tělo odnesl do parku k pomníku Alexandera Hamiltona, kde ho nechal ležet.

Rignall se rozhodl Gacyho žalovat, ten však vyvázl jen s pokutou 3000 dolarů, a mohl tak směle vraždit dál.

Dne 13. prosince 1978 se ztratil 15letý chlapec Robert Piest. Ten po sobě zanechal vzkaz, že "jde na schůzku s podnikatelem Johnem Gacym, který mu prý dá novou práci, a že se vrátí brzy". Vzkaz nechal ležet v lékárně, kde pracoval jako brigádník.

Gacymu bylo zavoláno, jestli u něho chlapec není. Ten řekl, že s chlapcem vůbec nejednal, a zavěsil. Policisté se přesto rozhodli prověřit jeho totožnost v centrálním registru a zjistili, že Gacy byl jednou trestán za zneužívání mladistvého.

Ke Gacymu přijelo policejní auto a byla u něho provedena domovní prohlídka. Kromě osobních věcí byly nalezeny podezřelé předměty: prsten pro absolventa střední školy z roku 1975, řidičské průkazy cizích osob, pouta, oblečení moc malé pro Gacyho, stvrzenka z lékárny, kde Robert Piest pracoval, kazety s homosexuálními filmy a několik dalších věcí.

Nakonec začali kopat ve sklepních prostorách a objevili asi třicítku lidských kostí a lidských ostatků. Gacy se na místě přiznal, že zabil 33 mladých mužů a chlapců. Někteří byli na sobě doslova nalepeni.

Tělo Roberta Piesta však ve sklepě nalezeno nebylo. Gacy se přiznal, že jeho tělo hodil do řeky, protože ve sklepě již nebylo místo a údajně ho z věčného rytí do země začala bolet záda.

Dne 9. dubna 1979 bylo tělo Roberta Piesta objeveno na březích řeky Des Plaines: pitva zjistila, že v jeho hrdle byly stopy papíru.

Soudní proces s Gacym začal 6. února 1980. Gacy strávil více než 300 hodin s lékaři v Menardově nápravném ústavu, kde podstoupil řadu psychologických testů.

Gacy se pokoušel přesvědčit doktory a porotu, že trpěl mnohočetnou poruchou osobnosti. Dokonce u soudu vtipkoval: "Nejsem vinen ničím horším, než že jsem provozoval bez povolení hřbitov". Svou původní výpověď změnil a přiznal se k pěti vraždám: McCoye, Butkovitche, Godzika, Szyce a Piesta. Zbylé vraždy prý prováděli jeho zaměstnanci, zatímco on byl na služební cestě.

Přesto byl Gacy uznán vinným ze všech 33 vražd i příčetným a odsouzen k trestu smrti prostřednictvím smrtící injekce. Se svým právníkem začal pracovat na odvolání, až bylo datum popravy stanoveno na 10. května 1994.

Během pobytu ve vězení se Gacy naučil malovat. Oblíbeným tématem byli klauni. Dohromady vytvořil asi 30 obrazů. Jeho obrazy se na aukcích prodávaly až za 20 000 dolarů.

Dne 10. května 1994 byl Gacy v Menardově nápravném ústavu v Crest Hill v Illinois popraven.

Když ulehl na lůžko a měl dostat smrtící injekci, personál musel vyměnit stříkačku, jedna z jehel totiž praskla. Gacy toho využil a pokusil se o útěk. Celá procedura tak trvala skoro 18 minut, přičemž obyčejná poprava smrtící injekcí trvá zhruba jen 4,5 minuty.

Někteří lidé oslavovali jeho smrt ve stylu silvestrovských oslav a jeho poslední chvíle počítali, stejně jako se odpočítávají poslední vteřiny starého roku. Gacyho poslední slova byla: "Kiss my ass" (česky: "Polibte mi prdel").

Štítky: MOUDRÁ KNIHA
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a sedm