PROVÁZKOVÁ MAGIE.
Mnohé čarodějnice a sabaty pracují s provázkovou magií. Potřebujete k ní 9 stop (třikrát tři, věčné magické číslo, 2,70 m) dlouhý provázek neboli cingulum, jak se mu někdy říká. Má červenou barvu (barva krve, životní síla). Nejlepší je udělat si vlastní z červeného hedvábí (nebo vlny, nylonu, podle toho, jak se vám líbí - ikdyž přírodní materiály jsou lepší), které spletete do copánku. Při pletení soustřeďujte svou mysl na to, jak do provázku vkládáte svou energii a stává se tak vaší součástí. Stejně jako váš athame jej nebude používat nikdo jiný než vy. Na každém konci zavažte uzlík, aby se copánek nerozpletl. Změřte, zda je skutečně devět stop dlouhý.
Hotový provázek vysvěťte. Použijte způsob vysvěcování uvedený v Páté lekci, ale používejte slova ,,Zde předkládám svůj provaz k vašemu schválení... aby mi od této chvíle sloužil jako nástroj k službě vám." Některé tradice používaji provazy ovázané kolem pasu a nosí je po celou dobu v kruhu. Doporučoval bych, abyste svůj provaz používali výhradně k magickým účelům , protože jde o čistě magický nástroj. Když jej právě nepoužíváte, uchovávejte jej zabalený v kusu lněného plátna nebo hedvábí.
Jedním z použití provazu v magii je funkce ,,skladovací buňky" pro sílu. Členové sabatu raději sedí a prozpěvují si s provazem v ruce (totéz dělají čarodějnice pracující osamoceně), než by tancovali kolem kruhu a pracovali dohromady jako skupina. Když síla začne narůstat, každý člen sabatu - svou vlastní rychlostí a při ignorování druhých nebo duševním oddělením se od nich - občas přestane zpívat a zaváže uzel na provaze. První uzel zaváže najednom konci se slovy: ,,Prvním uzlem se začíná kouzlo." Potom se čarodějnice vrátí k prozpěvování - často se přitom kývá ze strany na stranu nebo zezadu dopředu - dokud nemá pocit, že je třeba zavázat další uzel. Ten zaváže na opačném konci se slovy: ,,S druhým uzlem se uskutečňuje." Poté se vrací k prozpěvování. Přitom si představuje, co chce udělat ... "soustředí se na cíl", jak jsem vysvětlil v Uvolňování síly. Pokračuje, prozpěvuje a představuje si a potom opět zavazuje uzel. Jak síla narůstá, uzlů stále přibývá, dokud jich na provaze není devět. Čarodějnice je uvazuje na určitých stanovených místech a zavazování doprovází patřičnými slovy. První a druhý uzel, jak už jsem uvedl, jsou uvázány na obou koncích provázku. Třetí se uváže uprostřed, čtvrtý v polovině vzdálenosti mezi prvním a třetím, Pátý v polovině mezi druhým a třetím. Zde je vzor zavazování uzlů spolu s vhodnými slovy:
Při zavazování posledního (devátého) uzlu je veškerá energie zaměřena na provaz a jeho uzly a konečnou představu cíle práce. Síla byla vyvolána a nyní je ,,uložena" v těchto uzlech v provazu. Na starých dřevořezbách ze středověku je možné spatřit čarodějnice, jak prodávají provazy s uzly námořníkům. Měly v provazech svázat větry, takže když námořník potřeboval pro svou loď vítr; rozvázal uzel a bylo to - jeden uzel pro lehký vánek, dva pro silnější vítr a tři pro vichřici!
Proč byste si měli kouzlo schovávat? U některých kouzel je důležity čas, kdy se uskuteční. Předpokládejme například, že chcete, aby se stalo něco konstruktivního, ale nejpříznivější čas k uskutečnění záměru je co nejblíže novoluní. Děláte svou práci v době přibývajícího Měsíce? Ne. Děláte ji dříve, za úplňku, a používáte k ní provaz.*
(* To však samozřejmě neznamená, že veškerá magie je okamžitá. Není. Ale čím časově blíže připravované události pracujete na vyvrcholení kouzla, tím lépe. Je to podobné jako v příkladu práce v každém týdnu od novoluní po úplněk.)
Nyní je zde síla správně vyvolaná, ale uložená k použití.
Máte devět uzlů. I když jsou zavázány v jednom rituálu, mohou být uvolňovány po jednom - třeba jeden za den po devět za sebou následujících dnů. Rozvazujte je ve stejném pořadí, jak jste je zavazovali, NE v opačném. To znamená, že první den rozvážete
uzel, který byl zavázán jako první (na jednom konci), druhý den druhý zavázaný uzel (na druhém konci) a tak dále. Při tomto postupu se deváty den rozváže poslední, deváty uzel uvázaný na vrcholu rituáIu zavazování uzlů - v čase největší síly. Každý, den před rozvazováním uzlu se soustřeďte na to, co se má stát. Potom se kývejte a znovu vytvářejte sílu. Při rozvazování uzlu uvolněte s výkřikem i sílu.
S jiným použitím uzlů se setkáme při tanci na zvyšení síly. Každá čarodějnice drží dva konce provazu a v jeho středu je smyčkou zachycen provaz naproti stojící osoby v kruhu:
Členové sabatu se tak nedrží za ruce, ale jejich provazy jsou propleteny jako příčle velkého kola.
ZDROJ : VELKÁ UČEBNICE ČARODĚJNICTVÍ A MAGIE.