SABAT JARNÍ ROVNODENNOSTI.
Na oltář nebo vedle něho položte kytici jarních polních květin. Členové sabatu mohou mít, pokud chtějí, květiny ve vlasech. Na oltáři leží Priapova hůlka, dřevěná nebo kameninová mísa naplněná hlínou a jedno velké semeno. Na oltáři nebo podním je arch pergamenu a něco na psaní. oltářní ubrus a svíce by měIy být světle zelené. Provede se stavění chrámu. Zvon třikrát zazvoní.
Kněz: ,,Požehnaní buďte všichni v tomto kruhu."
Kněžka: ,,Šťastně jsme se sešli u jarního obřadu."
Všichni: ,,Šťastně jsme se sešli."
Kněz: ,,Bratři a sestry, slyšte má slova.
Probuďte se a vítejte jaro.
Pane! Paní! Slyšte nás, neboť jsme zde.
Jsme zde, abychom slavili s vámi a pro vás."
Kněžka: ,,Vítej, vítej, krásné jaro!
Vítej, čase rození.
Vítej, čase setí semen."
ČLENOVE SABATU v čele s KNĚZEM a KNĚZKOU berou květiny a tancují ve směru hodinových ručiček kolem kruhu. Při tanci se shýbají a kladou květiny na čáru kruhu, dokud jimi není celý vyzdoben. Pokud si přejí, mohou při tanci zpívat. Po skončení tance zvon třikrát zazvoní.
Kněz/kněžka: ,,Jaro je dobou setí. Nyní nastal čas zasít to,
co si přejeme, aby kvetlo."
ČIen sabatu: ,,Jaro je čas nadějí a tužeb, nových nápadů,
vyrovnanosti a inspirace."
Kněz/kněžka: ,,Meditujme o tom, co si přejeme uskutečnit.
Uvažujme o svých nadějích a příležitostech a
zaměřme svou energii na jednu nebo více věcí,
které chceme učinit na své cestě životem".
Všichni se posaďte co nejpohodlněji a meditujte. Přemýšlejte o tom, jaké sémě myšlenky byste chtěli vypěstovat, aby se rozrostlo v příležitost. Mohla by to být taková vlastnost jako trpělivost nebo vytrvalost, případně by to mohla být příležitost něco udělat či vytvořit.
Nemusí to být pro vás, může to být něco pro druhé (Poznámka: Nezabýváte se zde ,,magií" - o ní budu hovořit podrobně v pozdější lekci - ale prostě o ,,zasazení semínka" do vaší mysli, semínka, které můžete živit a pěstovat. Podobně jako všechna semena bude vyžadovat péči a pozornost, aby se vyvíjelo a nakonec rozkvetlo.) Až uplyne dostatečně dlouhá doba, zazvoní zvon. KNĚZ/KNĚŽKA vezme pergamen a pero a nahoře napíše své ,,semínko" (snažte se soustředit je do co nejmenšího počtu slov). Pergamen se posílá po kruhu a všichni připisují svá ,,semínka". Když se papír vrátí zpět, KNĚZ/KNĚŽKA zapálí pergamen oltářní svící a drží jej tak, aby popel při hoření dopadal do mísy na zemi. Zároveň říká:
Kněz/kněžka: ,,Pane a Paní, přijměte naše semena.
Ať klíčí v našich myslích a srdcích.
Ať prospívají a rostou do zralosti.
Budeme o ně pečovat a povzbuzovat
je vaším jménem.
KNĚŽKA bere svůj nůž a zamíchává popel do hlíny. Uprostřed udělá jamku a vloží do ní nůž. KNĚZ vezme Priapovu hůlku a třikrát se s ní v tanci otočí kolem kruhu. Třímá ji vysoko nad hlavou. Při prvním okruhu tancuje pomalu, podruhé rychleji a potřetí velmi rychle. Při návratu ke kněžce drží hůlku ve svislé poloze před sebou.
Kněžka: ,,Pomocí síly zvednuté hůlky nachází
semeno brázdu.
Buď požehnána tato hezká hůlka."
(Políbí ji na jejím konci.)
Kněžka: ,,Všechna čest jí patří. Ať je vždy taková."
KNĚZ pokládá hůlku a zvedá z oltáře semínko. Chvíli je drží mezi dlaněmi svých rukou, soustřeďuje do něho svou energii. Pak přistoupí ke členovi sabatu stojícímu vedle a předá mu semínko, ten s ním naloží stejně. Takto se semínko předává všem v kruhu, až se zase vrátí ke knězi. KNĚŽKA vezme z oltáře mísu a vysoko ji zdvihne.
Kněžka: ,,Odedávna oslavujeme společné sázení semene.
Zde symbolizujeme tento akt na počest naší Paní a Pána."
KNEŽKA se obrací ke KNĚZI, ruce s mísou dá před sebe a přidrží ji mezi svými prsy.
Kněz: ,,Tyto jarní rituály patří nám všem,
nám a bohům.
Je čas radosti a Setí."
Pokládá semínko na vyhloubené místo v míse a zahrnuje
je hlínou.
Kněz: ,,Ukládám semínko do lůna Země,
aby se stalo její součástí,
částí života a částí nás."
KNĚZ a KNĚŽKA se políbí a KNĚŽKA položí mísu na oltář. Potom se pohybují kolem kruhu a členové sabatu se s nimi líbají a objímají. Zvon třikrát zazvoní. Nyní následuje obřad koláče a pivo. Poté se zruši chrám, aby bylo dost místa na zábavu, hry a veselí. Večer končí hodováním.
ZDROJ : VELKÁ UČEBNICE ČARODĚJNICTVÍ A MAGIE.