TALISMANY A AMULETY.

Napsal Beherit666.bloger.cz (») v neděli 1. 1. 2012 v kategorii MOUDRÁ KNIHA, přečteno: 7055×
ucebnice-magie/pRednI-strana-knihy.jpg

TALISMANY A AMULETY.
Talisman je uměle vyrobený předmět vybavený magickými schopnostmi, zvláště schopností odvracet od majitele zlo nebo mu přinášet štěstí. V tomto smyslu růženec, krucifix, medailon sv. Kryštofa atd. jsou talismany. Ale jak už víte, největší magickou sílu má talisman, který si člověk sám vyrobí. Tálisman, který jeden udělá pro druhého, nemůže být nikdy tak silný jako osobně vytvořený talisman. Podle magického řádu, hermetického řádu Zlatého úsvitu, je talisman ,,magický symbol nabitý silou, kterou má představovat". Dá se nabít 1. nápisem a 2. vysvěcením. Může mít jakýkoli tvar, ale nejprve se podívejme na materiál talismanu.
Talisman může být skutečně z jakéhokoli materiálu - z papíru, stříbra, mědi, olova, kamene - ale tradičně jsou některé látky vhodnější než druhé a jejich používání nasytí talisman ještě větším množstvím síly. Jak například víte, každý den v týdnu je ovládán nějakou planetou:
neděle - SLUNCEM, pondělí - MĚSÍCEM, úterý - MARSEM, středa - MERKUREM, čtvrtek - JUPITEREM, pátek - VENUŠÍ, sobota - SATURNEM.
Dále je každá z těchto planet spojena s kovem:
Slunce - ZLATO, Měsíc - STŘÍBRO, Mars - ŽELEZO, Merkur - RTUŤ, Jupiter - CÍN, Venuše - MĚĎ, Saturn - OLOVO.

Z tabulky korespondencí uvedené v minulé lekci (pro zapalování svící) víte, jaké vlastnosti mají dny v týdnu, a můžete tedy spojit tyto vlastnosti s kovy:
NEDĚLE - Slunce/ZLATO/ štěstí, naděje, peníze
PONDĚLÍ - Měsic/STŘÍBRO/ obchod, sny, krádež
ÚTERÝ - Mars/ŽELEZO/ manželství, válká, nepřátelé, vězení
STŘEDA - Merkur/RTUŤ/ dluh, strach, ztráta
ČTVRTEK - Jupiter/CÍN/ čest, bohatství, oděv, přání
PÁTEK - Venuše/MEĎ/ láska, přátelství, cizinci
SOBOTA - Saturn/OLOVO/ život, stavba, doktrína, ochrana

Když tedy například víte, že pátek je spojen s láskou (ovládanou Venuší) a že k ní patří kov měď, víte, že nejúčinnější talisman by měl být vyroben z mědi. Rtuť působí poněkud potíže, poněvadž je to tekutý kov. Mohla by se uložit do miniaturní skleničky nebo nahradit jiným kovem - buď zlatem, stříbrem - nebo pergamenem (dnes se místo rtuti používá také hliník). Zlato, stříbro a pergamen mohou podobně nahradit kterékoli jiné kovy, pokud nejsou dostupné, ale nejlepší je použít pochopitelně uvedený kov. Není vždy snadné najít správný kus kovu. V obchodech pro kutily jej snadno dostanete (zvláště měd). Také jsem viděl několik výtvarně velmi pěkných talismanů. Například: sháníte-li stříbro, můžete mít gravírovaný stříbrný dolar nebo půldolar; potřebujete-li měd', můžete si opatřit měděný penny nebo zploštělou měděnou kuchyňskou odměrku.

Když jste si vybrali svůj kov, jaký nápis byste do něho měli vyrýt? V okultních knihách najdete mnoho nápadů pro nápisy na talismany. Jsou to například tyto knihy: The Greater and Lesser Keys of SoIomon, The Black Pullet, Le Dragon Rouge a jiné. Ale je naprosto nesmyslné, abyste vzory pouze okopírovali, aniž byste znali jejich význam. Musíte pracovat kvůli sobě, kvůli svému problému. Nejběžnější formou talismanu je kovový disk, který se nosí na řetízku jako přívěsek. Na jedné straně disku vyznačte osobu a na druhé straně cíl. Uvedu příklad.
Jane Doe se chce vdávat. Již má chlapce, takže nehledá další lásku. Když se podíváte na tabulku korespondencí, vidíte, že Mars vládne manželství.To je to, co potřebuje. Talisman přináší manželství. Kovem pro Mars je železo. Jane si může opatřit buď železný disk a vyrýt do něj nápis, nebo se může rozhodnout pro lehčí zlato, stříbro či pergamen.
Na jedné straně vyznačí osobní údaje, tedy své jméno a datum narození. Aby to bylo odlišnější, může použít své kultovní jméno (napsané buď runovým písmem nebo jinou magickou abecedou). Také by mohla doplnit svůj magický monogram, své znamení zvěrokruhu, ascendent, měsíční znamení plus vládnoucí planety. Jak je uvedeno na obr. 12.1, může toto všechno na disku uspořádat.
Amulet-12-1
Ale neexistuje žádny speciální vzor, kterého byste se měli držet. Všechno, co je z estetického hlediska vyhovující, lze použít. Na obr. 12.2 uvidíte další obměny.
Amulet-12-2
Když jsou symboly vyryty nebo napsány, Jane se může soustředit na sebe. Musí se vidět tak, jak se sama sobě nejvíce líbí - okouzlující, šťastná a sebevědomá. Na druhé straně talismanu by měla uplatnit symboly tradičně spojované s manželstvím: svatební zvony, květiny, prsteny, srdce atd. Nebo by mohla umístit okultní znak vytvořený z numerologických čtverců. Z numerologie víte, že numerologická hodnota slova,,matrimony" (manželství) je
4+1+2+9+9+4+6+5+7 = 47 =11 = 2 (viz Třetí lekce).
Nyní sestavíme magický čtverec obsahující všechna čísla od 1 do 9 (obr.12.3.).
Amulet-12-3
Začněte u prvního písmene (M=4), nakreslete malý kroužek, abyste označiIí začátek, a potom veďte čáru k druhému písmenu / číslu (A=1). Pokračujte k 2 a pak k 9.  Ve slově jsou dvě 9, tak zastavte a začněte u malých trojúhelníčků: -l><l- Pokračujte až k poslednímu písmenu a nakreslete další malý kroužek, abyste označili konec.
U čtverce 2, numerologického celkového součtu (47 = 17 = 2), nakreslete velký čtverec. Hotový obraz bude vypadat jako obr.12.4.
Amulet-12-4
Převedený mimo čtverce bude vypadat jako obr. 12.5.
Amulet-12-5
To, co tedy vidíte na obr. 12.5, je okultní znak pro "matrimony" (manželství). To musí Jane napsat na obrácenou stranu svého talismanu. Když to udělá, měla by soustředit své myšlenky na manželství samotné: představit si sebe jako nevěstu, vidět se, jak si s manželem vyměnuje prsten, jak se zúčastňuje obřadu svazování rukou v sabatu atd. Takové magické znamení je silnější než tradiční zvony, srdce a prsteny. Mimochodem, použitý magický čtverec má čísla uspořádaná tak, že ať je sečtete po řadách nebo svisle, na každém řádku dosáhnete stejného součtu. Celkový počet čísel ze všech tří sloupců je devět (viz obr.12.6).
Amulet-12-6
Den spojený s manželstvím je úterý. V tento den by Jane měla vyrábět svůj talisman a v úterý by ho také měla vysvětit... vysvěcení je druhou podmínkou nasycení talismanu. Neměla by to provést ve stejné úterý, ale oba dny by měly být ve fázi dorůstání měsíce. Při vysvěcování postupujte podle pokynů uvedených ve Čtvrté lekci.
Bez ohledu na ta, za jakým ůčelem si pořizujete talisman, dodržujte stejný postup:
 
a) najděte den a kov spojený s vaším přáním,
b) na příslušný kus kovu vyryjte nebo napište osobní údaje,
c) z klíčového slova vyvoďte pomocí magického čtverce okultní znamení,
d) vepište toto znamení na druhou stranu kovového předmětu a soustřeďte myšlenky na svůj cíl,
e) vysvěťte talisman.

Po vyrobení talismanu jej noste tři dny a tři noci na těle. Můžete si jej dát na řetízek kolem krku nebo jej nosit v malém hedvábném sáčku zavěšeném na krku. Po třech dnech jej už nemusíte nosit stále na těle, stačí jej mít v kapse nebo kabelce. Každou noc si jej však dávejte pod polštář. Při každém novém Měsíci vyčistěte talisman dobrým čistidlem na kovy (talisman z pergamenu pouze lehce otřete gumou). Měď bych doporučil umýt solí a octem a opláchnout čistou vodou. Za každého úplňku si položte talisman na otevřenou dlaň a vystavte jej přímému světlu Měsíce. ,,Přímým" myslím světlo neoslabené průchodem přes sklo okna. Buď otevřete okno, nebo jděte s talismanem ven.
Každou stranu talismanu vystavte měsíčnímu světlu po dobu pěti minut, soustřeďte přitom své myšlenky na původní účel talismanu. Nevadí, když je náhodou zamračeno, takže Měsíc nevidíte.
Talisman může mít i formu prstenu. Na takovém talismanu se zpravidla vyryje cíl jako hlavní nápis a osobní údaje tvoří ozdobu na okraji prstenu. Při přípravě prstenu se postupuje stejně, jak bylo vysvětleno vyše.

AMULETY
Rozdíl mezi talismanem a amuletem je v tom, že talisman je uměle vyrobený, zatímco amulet je přírodní.Medvědí dráp, králičí packa, čtyřlístek jsou amulety.Jeden z velmi považovaných čarodějnických amuletů je kámen s přirozeným otvorem... zřejmě spojovaný s plodností.
Otvor je symbolem vaginy. Amulet si tedy nemůžete vyrobit. Můžete jej jenom upravit. Jestliže amulet upravíte a zasvětíte, jak je uvedeno výše, stane se talismanem (nebo, chcete-li, raději ,,talismanovým amuletem"!).

ZDROJ : VELKÁ UČEBNICE ČARODĚJNICTVÍ A MAGIE.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
jana z IP 194.228.76.*** | 11.8.2013 10:15
Parádní, já amulety sbírám a dokonce i nějaké vyrábím, moc pěkně o nich píšou i na www.nefertitis.cz/amulety/ Bohužel marně sháním šamanský amulet, ten je moc vzácný
Tomáš z IP 92.240.174.*** | 15.9.2013 03:09
Amulety se dají nakupovat i na internetu, třeba tady www.nefertitis.cz/amulety/ a pak se libovolně používat


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a osm