VAŠE KNIHA RITUÁLU.

Napsal Beherit666.bloger.cz (») ve čtvrtek 12. 1. 2012 v kategorii MOUDRÁ KNIHA, přečteno: 5611×
ucebnice-magie/pRednI-strana-knihy.jpg

VAŠE KNIHA RITUÁLU.
Čarodějnický kult byl původně čistě tradicí ústního podání - nikdy nebylo nic napsáno, všechno se přenášelo od úst k ústům. Ale se začátkem pronásledování se čarodějnice a sabaty musely skrývat a v důsledku toho mezi sebou začaly ztrácet kontakt. Aby rituály nezmizely, čarodějnice je začaly zapisovat. Nezapisovaly všechno, jenom základní rituály.
Vzhledem k tomu, že se musely scházet tajně  - ,,Ve stínech" - kniha, v níž byly rituály uchovávány, se stala známou jako ,,Kniha stínů". Říká se jí tak dodnes.
V minulosti míval celý sabat jen jednu takovou knihu. Jednotliví členové mohli mít knihu, do níž si zapisovali poznámky ze své vlastní činnosti (například bylinkářství, astrologie, léčitelství), ale existovala jenom jedna kniha, která obsahovala všechny rituály. V bezpečí ji uchovával kněz nebo kněžka. Bylo to tak zařízeno proto, aby byla menší šance, že knihu najdou nepřátelé čarodějnického kultu.
V posledních letech se stává běžným, že všechny čarodějnice mají Knihu stínů s veškerým obsahem. Měli byste si také opatřit vlastní knihu. V papírnictví a v jiných obchodech s kancelářskými potřebami si můžete koupit knihu s prázdnými listy. Některé tradice tvrdí, že kniha musí mít černy obal, jiné žádají zelený, další hnědý. Opět záleží na vás, jaký si vyberete.
Mnohé čarodějnice si rády vyrábějí knihy samy od začátku. Na stránky používají pergamen a hotový výrobek sváží do vydělané kůže nebo mezi dvě dřevěné vyřezávané desky. Dát dohromady takovou knihu je dílo lásky a jistě dává spoustu prostoru pro svobodné umělecké vyjádření. Ruční vázání není nijak obtížné. O tom, jak třeba postupovat, byla vydána celá řada knih (jednou z nich je Hand Binding od Aldrena A. Watsona, Bell Publishing, New York 1963). Jestliže se rozhodnete mít jednu hlavní knihu pro sabat kromě knih pro jednotlivé čarodějnice, pak by na ní mohlo pracovat několik lidí.
Vyrobte si vlastní knihu podle svého přání. Viděl jsem několik opravdu krásných s hezky vyzdobenými stránkami včetně iluminovaných písmen. Dáváte-li však přednost jednoduchosti, je to v naprostém pořádku. Vaše kniha by měla odrážet VÁS. Jednu věc mějte na mysli - kniha je k tomu, aby se používala. Obsahuje rituály, které se mají číst v kruhu. Nepište moc složitě, ve světle blikající svíce pak nebudete moci přečíst, co jste napsali.
Až se v této učebnici dostanete k různým obřadům, opište si je do své knihy. Než se propracujete ke konci, bude vaše Kniha stínů úplná.

ZDROJ : VELKÁ UČEBNICE ČARODĚJNICTVÍ A MAGIE.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Luďka z IP 2a00:1028:83ca:*** | 27.4.2015 09:47
Mým rituálem je nakupování u Ebal. Mají tam vše, co potřebuji do kanceláře i na opravy domu, perfektní zaměření www.ebal.cz/


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a pět